Lakossági Fórum Augusztus 8-án

Tájékoztató a településképi arculati kézikönyv és a településképi rendelet készítésének megkezdéséről

Az egységes településképek érdekében életbe lépő 2016. évi LXXIV. törvény településképi arculati kézikönyv és településképi rendelet megalkotását írja elő minden település számára.Ennek az új törvénynek köszönhetően a közeljövőben minden beloianniszi lakosnak lehetősége nyílik arra, hogy hozzájáruljon településünk új építési, településképi arculati szabályozásának megalkotásához.

A településképi arculati kézikönyvben rendszerbe foglaljuk azokat az alapelveket, szabályokat, megőrzendő értékeket és arculati jellemzőket, amelyek meghatározzák Beloiannisz településképét. Tartalmazza a településkép előremutató formálására, az ehhez illeszkedő építészeti elemekre vonatkozó javaslatokat is.

A törvény előírja a rendeletalkotás széles körű társadalmasítását, amelynek Beloiannisz Község Önkormányzata örömmel tesz eleget, mert hiszünk abban, hogy településünk értékeit közösen kell óvnunk, jövőjét közösen érdemes alakítanunk.
AZ ÖNÖK JAVASLATAIT IS VÁRJUK!

2017. augusztus 8-án (kedden) 16:00 órakor,

a Község tanácskozó termében tartandó LAKOSSÁGI FÓRUMON szóban

vagy írásban

2017. augusztus 21-ig.

A kérdőíveket ITT tölthetik le,(az augusztus 14-i héten megjelenő falutükörben megtalálható lesz), valamint az írásos javaslatokat az alábbi elérhetőségeken várjuk:

  • email: jegyzo@beloiannisz.hu
  • személyesen az Adonyi Közös Önkormányzati Hivatal Beloianniszi Kirendeltségének épületében elhelyezett gyűjtőládába, a hivatal nyitva tartási idejében.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük